Bioinżynieria zwierząt
przedmioty rekrutacyjne:
- biologia albo chemia albo fizyka albo matematyka (PKG)
- język angielski (PKD)
WK = PKG * 0,5 + PKD * 0,5
uzyskany tytuł: inżynier
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 60
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3.5 roku (7 semestrów)
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci posiadający dyplom zbieżny:- dyplom studiów I stopnia kierunku bioinżynieria zwierząt
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom innego kierunku studiów I stopnia; dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się osiągniętych na studiach I stopnia z wymaganymi od kandydatów na studia II stopnia: Analiza zbieżności efektów uczenia się. Weryfikowany jest skan suplementu do dyplomu lub poświadczony przez uczelnię wykaz przedmiotów, godzin, ocen oraz punktów ECTS realizowanych w programie studiów I stopnia. Kandydat załącza wskazane dokumenty w swoim profilu w systemie IRK. Jeżeli w wyniku analizy stwierdzone zostaną ewentualne rozbieżności efektów, student zobowiązany zostanie do uzupełnienia, w trakcie studiów II stopnia, braków kompetencyjnych, poprzez realizację i zaliczenie wskazanych przez komisję przedmiotów, w wymiarze nieprzekraczającym 30 ECTS. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którym pozytywnie zweryfikowano oczekiwane efekty uczenia się.
Do postępowania o którym mowa w pkt 1 dopuszczeni są cudzoziemcy, którzy udokumentują znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2, a dokument zostanie zaakceptowany w systemie IRK. Honorowane są dokumenty wymagane przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
uzyskany tytuł: magister
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr letni
czas trwania studiów: 1.5 roku (3 semestry)
Opis kierunku
Program studiów obejmuje zagadnienia interdyscyplinarne z zakresu zastosowania najnowszych metod inżynierii genetycznej w pracy laboratoryjnej na organizmach zwierzęcych. Połowa zajęć ma charakter praktyczny, a studenci uczą się samodzielnie wykonywać czynności laboratoryjne przy użyciu metod i technik molekularnych, biochemicznych oraz analitycznych. Zdobywają również wiedzę z wykorzystania nanonauk i nanobiotechnologii w pracy na modelach zwierzęcych oraz zastosowania narzędzi bioinformatycznych.
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Po tym kierunku można pracować w:
• przemyśle biotechnologicznym zajmującym się produkcją substancji bioaktywnie czynnych wykorzystywanych w medycynie, farmacji, weterynarii i produkcji zwierzęcej,
• laboratoriach diagnostycznych i analitycznych, stosujących w badaniach modele zwierzęce,
• przemyśle nanobiotechnologicznym,
• jednostkach naukowo-badawczych, edukacyjnych, kontrolnych, rządowych (polskie i zagraniczne), ze
szczególnym uwzględnieniem ochrony zwierząt i regulacji dotyczących pasz i żywności.