Biologia
przedmioty rekrutacyjne:
- biologia albo chemia (PKG)
WK = PKG * 1
uzyskany tytuł: licencjat
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 90
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: język polski.
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci:- posiadający dyplom zbieżny:
- dyplom studiów I stopnia kierunku biologia,
- dyplom studiów I stopnia kierunku biotechnologia - posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom innego kierunku studiów I stopnia lub studiów jednolitych magisterskich lub dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się: Weryfikowany jest skan suplementu do dyplomu lub poświadczony przez uczelnię wykaz przedmiotów, godzin, ocen oraz punktów ECTS realizowanych w programie studiów na podstawie których kandydat ubiega się o przyjęcie na studia. Kandydat załącza wskazane dokumenty w swoim profilu w systemie IRK. Jeżeli w wyniku analizy stwierdzone zostaną ewentualne rozbieżności efektów, student zobowiązany będzie do uzupełnienia, w trakcie studiów II stopnia, braków kompetencyjnych, poprzez realizację i zaliczenie wskazanych przez komisję przedmiotów, w wymiarze nieprzekraczającym 30 ECTS. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którym pozytywnie zweryfikowano oczekiwane efekty uczenia się.
Do postępowania dopuszczeni są cudzoziemcy, których znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2 została potwierdzona poprzez akceptację w IRK wgranego certyfikatu językowego lub w drodze rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego na tym samym poziomie.
Kwalifikacja kandydatów, którzy spełnią wymogi określone powyżej oraz w przypadku cudzoziemców - certyfikat językowy, odbywa się w pierwszej kolejności na postawie oceny na dyplomie, a następnie średniej arytmetycznej ze wszystkich ocen końcowych z przedmiotów objętych programem studiów I stopnia.
uzyskany tytuł: magister
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 45
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: język polski.
Opis kierunku
Studia stacjonarne I stopnia, na które nabór kandydatów na studia odbędzie się w roku akademickim 2025/2026 oraz 2026/2027 prowadzone są w ramach Projektu „Zrównoważony Kampus SGGW – kształcenie na rzecz branż kluczowych”.
Kierunek został modyfikowany w ramach realizowanego projektu pt.: „Zrównoważony Kampus SGGW – kształcenie na rzecz branż kluczowych” nr FERS.01.05-IP.08-0067/23 współfinasowany Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Priorytet 1 Umiejętności, Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym” więcej informacji na stronie projektu https://fers1.sggw.edu.pl/o-projekcie/
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem projektu regulamin dostępny jest tutaj
Biologia to jeden z wszechstronniejszych kierunków z oferty edukacyjnej. Nauka o powstawaniu i funkcjonowaniu organizmów obejmuje przedmioty z zakresu botaniki, zoologii, fizjologii roślin i zwierząt, anatomii zwierząt i człowieka, a także mikrobiologii, immunologii, biologii molekularnej, enzymologii, ekologii i bioinformatyki. Studia biologiczne na Wydziale Biologii i Biotechnologii wyróżnia znaczny udział zajęć laboratoryjnych oraz terenowych. Nasi studenci mają możliwość odbywania praktyk i realizacji prac dyplomowych w najlepszych instytutach badawczych i firmach. W ofercie są również liczne koła naukowe, kluby sportowe i aktywności kulturalne na terenie pięknego i funkcjonalnego kampusu SGGW. Nowoczesny program, szeroka oferta dodatkowych szkoleń i programy wymiany międzynarodowej dają świetne przygotowanie do wymagań rynku pracy.
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci Biologii mogą pracować zarówno w instytucjach naukowych, jak i w biogospodarce obejmującej laboratoria analityczne i diagnostyczne, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne, przetwórców żywności, jednostki zajmujące się ochroną środowiska, firmy nasienne i zajmujące się hodowlą zwierząt, w administracji państwowej i samorządowej, w szkołach i redakcjach wydawnictw, prasy i innych mediów.