Informatyka
przedmioty rekrutacyjne:
- fizyka albo informatyka albo matematyka (PKG)
WK = PKG * 1
uzyskany tytuł: inżynier
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 135
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3.5 roku (7 semestrów)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 105
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 4 lata (8 )
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci posiadający dyplom zbieżny:- dyplom inżyniera studiów I stopnia kierunku informatyka
- dyplom inżyniera studiów I stopnia kierunku elektronika
- dyplom inżyniera studiów I stopnia kierunku elektrotechnika
- dyplom inżyniera studiów I stopnia kierunku automatyka i robotyka
- dyplom inżyniera studiów I stopnia kierunku telekomunikacja
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom inżyniera innego pokrewnego kierunku studiów; dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się osiągniętych na studiach I stopnia z wymaganymi od kandydatów na studia II stopnia: Analiza zbieżności efektów uczenia się. Weryfikowany jest skan suplementu do dyplomu lub poświadczony przez uczelnię wykaz przedmiotów, godzin, ocen oraz punktów ECTS realizowanych w programie studiów I stopnia. Kandydat załącza wskazane dokumenty w swoim profilu w systemie IRK. Jeżeli w wyniku analizy stwierdzone zostaną ewentualne rozbieżności efektów, student zobowiązany zostanie do uzupełnienia, w trakcie studiów II stopnia, braków kompetencyjnych, poprzez realizację i zaliczenie wskazanych przez komisję przedmiotów, w wymiarze nieprzekraczającym 30 ECTS. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którym pozytywnie zweryfikowano oczekiwane efekty uczenia się.
Do postępowania kwalifikacyjnego dopuszczeni są cudzoziemcy, którzy udokumentują znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2, a dokument zostanie zaakceptowany w systemie IRK. Honorowane są dokumenty wymagane przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
uzyskany tytuł: magister inżynier
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 50
początek zajęć: semestr letni
czas trwania studiów: 1.5 roku (3 semestry)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 45
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Opis kierunku
Kierunek kształci inżynierów w zakresie szeroko rozumianych technik komputerowych. Wykształcenie obejmuje wszystkie podstawowe dziedziny informatyki teoretycznej i praktycznej, wliczając w to systemy komputerowe, bazy danych, sieci komputerowe, grafikę komputerową, inżynierię oprogramowania i kryptologię. Studenci potrafią projektować i uruchamiać systemy komputerowe, programować w językach wysokiego poziomu, projektować i administrować bazami danych. Mają także wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej oraz teleinformatyki.
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci kierunku informatyka mogą być zatrudnieni we wszelkich gałęziach gospodarki, w których mają zastosowanie komputery, w szczególności w:
• firmach komputerowych zajmujących się tworzeniem oprogramowania, stron internetowych lub administracją sieci komputerowych,
• firmach zajmujących się e-biznesem, bankach, instytucjach europejskich, administracji państwowej i samorządowej, instytucjach pozarządowych,
• instytucjach naukowo-badawczych.