Leśnictwo
przedmioty rekrutacyjne:
biologia albo matematykauzyskany tytuł: inżynier
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 120
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3.5 roku (7 semestrów)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 75
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 4 lata (8 )
rekrutacja:
– dyplom SGGW inżyniera studiów I stopnia kierunku leśnictwo;– dyplom inżyniera studiów I stopnia kierunku leśnictwo innych uczelni lub dyplom inżyniera pokrewnego kierunku studiów I stopnia, dla którego efekty uczenia się są zbieżne z efektami oczekiwanymi od kandydatów; jeżeli zbieżność jest niepełna, student zobowiązany będzie do uzupełnienia braków kompetencyjnych poprzez zaliczenie wskazanych w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej przedmiotów, w wymiarze nieprzekraczającym 30 ECTS, który jest granicą dopuszczalnej rozbieżności;
– w przypadku liczby kandydatów przekraczającej limit przyjęć w pierwszej kolejności (na podstawie średniej ocen ze studiów I stopnia) przyjmowani będą absolwenci studiów I stopnia z całkowitą zbieżnością efektów uczenia się oczekiwanych od kandydatów, dla pozostałych kandydatów kryterium dodatkowym jest średnia ocen ze studiów I stopnia;
– dla kandydatów na specjalność w jęz. angielskim dyplom studiów I stopnia kierunku leśnictwo lub pokrewnego, potwierdzona znajomość języka angielskiego.
uzyskany tytuł: magister
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 90
początek zajęć: semestr letni
czas trwania studiów: 1.5 roku (3 semestry)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 45
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Forest Information Technology (studia w języku angielskim)
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Opis kierunku
Studia leśne w SGGW od lat zajmują pierwsze miejsce w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych. Kierunek ma charakter przyrodniczy z elementami nauk ścisłych i technicznych. Studenci zdobywają aktualną wiedzę i umiejętności niezbędne w nowoczesnym leśnictwie. Absolwenci mają kompetencje z zakresu gospodarki leśnej i ochrony środowiska, w tym dotyczące hodowli i użytkowania zasobów leśnych, urządzania, organizowania i zarządzania gospodarstwem leśnym. Potrafią sporządzać i realizować plany gospodarcze, ochronne i finansowe. Dysponują umiejętnościami projektowania i realizacji inżynieryjnego zagospodarowania lasu, prowadzenia nadzoru nad wykonawstwem prac leśnych oraz doskonalenia ich technizacji w zrównoważonym, wielofunkcyjnym leśnictwie.
Perspektywy zawodowe
Po tym kierunku można pracować w:
• jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych
• jednostkach samorządowych – różnych szczebli,
• instytucjach związanych z ochroną środowiska,
• biurach urządzania lasu i geodezji leśnej,
• przedsiębiorstwach leśnych,
• przemyśle drzewnym,
• przedsiębiorstwach leśnej produkcji niedrzewnej,
• placówkach ochrony przyrody i parkach narodowych,
• placówkach naukowo-badawczych i w szkolnictwie.
Absolwenci przygotowani są również do podejmowania własnej działalności gospodarczej, szczególnie w obszarze sektora leśno-drzewnego.