Socjologia
przedmioty rekrutacyjne:
- historia albo język polski albo matematyka albo wiedza o społeczeństwie (PKG)
- język obcy nowożytny (PKD)
WK = PKG * 0,5 + PKD * 0,5
uzyskany tytuł: licencjat
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 180
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3 lata (6 )
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci posiadający dyplom zbieżny:- dyplom studiów I stopnia kierunku socjologia
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom innego kierunku studiów I stopnia; dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się osiągniętych na studiach I stopnia z wymaganymi od kandydatów na studia II stopnia: Analiza zbieżności efektów uczenia się. Weryfikowany jest skan suplementu do dyplomu lub poświadczony przez uczelnię wykaz przedmiotów, godzin, ocen oraz punktów ECTS realizowanych w programie studiów I stopnia. Kandydat załącza wskazane dokumenty w swoim profilu w systemie IRK. Jeżeli w wyniku analizy stwierdzone zostaną ewentualne rozbieżności efektów, student zobowiązany zostanie do uzupełnienia, w trakcie studiów II stopnia, braków kompetencyjnych, poprzez realizację i zaliczenie wskazanych przez komisję przedmiotów, w wymiarze nieprzekraczającym 30 ECTS. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którym pozytywnie zweryfikowano oczekiwane efekty uczenia się.
Do postępowania kwalifikacyjnego dopuszczeni są cudzoziemcy, którzy udokumentują znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2, a dokument zostanie zaakceptowany w systemie IRK. Honorowane są dokumenty wymagane przez szkołę Główną Gospodarstwa wiejskiego w Warszawie.
uzyskany tytuł: magister
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Opis kierunku
Studenci socjologii zdobywają specjalistyczną wiedzę o dynamicznie zmieniającym się społeczeństwie oraz funkcjonowaniu człowieka w różnych strukturach społecznych. Uzyskują wiedzę i umiejętności w zakresie stosowania najnowszych metod oraz technik badawczych z zastosowaniem specjalistycznych programów komputerowych. Studia socjologiczne dostarczają wiedzy o metodach badań marketingowych, badaniu rynku i opinii, dynamice życia publicznego, zarządzaniu i komunikacji w organizacji, społecznościach lokalnych i samorządzie terytorialnym w ramach wybranych modułów programowych. Cechą wyróżniającą absolwentów socjologii w SGGW jest szeroka wiedza socjologiczna, umiejętność kreatywnego i twórczego myślenia, znajomość specyfiki organizacji i zarządzania, umiejętność badania opinii publicznej i badania rynku, wiedza o instytucjach administracji rządowej i samorządowej, agencjach reklamowych i instytucjach pomocy społecznej. Badania zawodowych losów absolwentów wskazują na od lat niezmiennie wysoki poziom zatrudnienia osób kończących studia socjologiczne w SGGW.
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Studia przygotowują specjalistów do pracy w:
• instytucjach i organizacjach społecznych,
• instytutach badania opinii publicznej i badania rynku,
• agencjach reklamowych,
• instytucjach państwowych,
• organizacjach pozarządowych,
• instytucjach pomocy społecznej, oświatowych, kulturalnych i medialnych (m.in. wydawnictwach prasowych, radiu, telewizji, reklamie, public relations),
• firmach doradztwa personalnego, a także na różnych stanowiskach, na których odpowiada się za sprawy organizacyjne, personalne i marketingowe.