Minimalna liczba punktów SGGW z przedmiotów kwalifikacyjnych dla poszczególnych kierunków studiów, która umożliwia udział w postępowaniu rekrutacyjnym, wynika z przeliczenia wyniku dowolnego poziomu egzaminu maturalnego z danego przedmiotu na punkty SGGW, z którego kandydat uzyskał minimum 30% na świadectwie dojrzałości. Dla poziomu podstawowego jest to 21 pkt SGGW, dla poziomu rozszerzonego – 30 pkt SGGW.
Punkty SGGW są podstawą do umieszczenia kandydata na liście rankingowej wybranego kierunku studiów.
Przy dwóch lub więcej przedmiotach kwalifikacyjnych wyniki w punktach SGGW są sumowane, z wyjątkiem kierunków:
- bioinżynieria zwierząt – wyniki są sumą punktów SGGW z wagami z 2 przedmiotów (max. możliwy do uzyskania wynik to 100 pkt SGGW):
pierwszy przedmiot jeden do wyboru pośród: matematyki albo chemii albo fizyki albo biologii z uwzględnieniem wagi – 0,7 dla punktów SGGW z tego przedmiotu,
drugi przedmiot to język angielski z uwzględnieniem wagi – 0,3 dla punktów SGGW z języka angielskiego. - ekonomia, finanse i rachunkowość, logistyka, zarządzanie – wyniki są sumą punktów SGGW z wagami z 3 przedmiotów (max. możliwy do uzyskania wynik to 100 pkt SGGW):
pierwszy przedmiot to matematyka z uwzględnieniem wagi – 0,6 dla punktów SGGW z tego przedmiotu,
drugi przedmiot to język obcy nowożytny z uwzględnieniem wagi 0,2 dla punktów SGGW z języka obcego oraz
trzeci przedmiot jeden do wyboru pośród: język polski albo geografia albo wiedza o społeczeństwie albo historia albo fizyka z uwzględnieniem wagi 0,2 dla punktów SGGW z tego przedmiotu. - turystyka i rekreacja – wyniki są sumą punktów SGGW z wagami z 3 przedmiotów (max. możliwy do uzyskania wynik to 100 pkt SGGW):
pierwszy przedmiot to matematyka z uwzględnieniem wagi – 0,2 dla punktów SGGW z matematyki,
drugi przedmiot to język obcy nowożytny z uwzględnieniem wagi 0,4 dla punktów SGGW z języka obcego oraz
trzeci przedmiot jeden do wyboru pośród: język polski albo geografia albo wiedza o społeczeństwie albo historia z uwzględnieniem wagi 0,4 dla punktów SGGW z tego przedmiotu.
W przypadku kandydatów z jednakową punktacją, dodatkowo mogą być uwzględnione wyniki egzaminu maturalnego/egzaminu dojrzałości z języka polskiego, a jeśli przedmiotem kwalifikacyjnym jest język polski – z języka obcego. W przypadku świadectw uzyskanych poza granicami RP, na których kandydat nie ma oceny z języka polskiego, dodatkowo uwzględniany będzie wynik z języka obcego, który nie jest językiem urzędowym kraju, w którym zostało wydane świadectwo.
Komisja Rekrutacyjna może w każdym etapie postępowania rekrutacyjnego ustalić minimalną liczbę punktów SGGW, która będzie uprawniała kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.
Wyniki postępowania kwalifikacyjnego zostaną podane w systemie IRK, a wymagana punktacja minimalna stronie internetowej “Progi przyjęć, wolne miejsca”. Dokumenty składają tylko kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia.