Home / Rekrutacja / Rekrutacja-studia / Studia I stopnia oraz jednolite studia magisterskie / wymagane dokumenty 1st cdz
Wymagane dokumenty - studia I stopnia i jednolite studia magisterskie - cudzoziemcy
Dokumenty składają tylko i wyłącznie kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia. Kandydatom tym w dniu kwalifikacji zostanie nadany status “zakwalifikowany”, w dalszym kroku kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia pierwszego stopnia lub studia jednolite magisterskie dostarczają w terminie wskazanym w kalendarium rekrutacji komplet wymaganych dokumentów. Prosimy o nie przesyłanie dokumentów przed terminem ogłoszenia wyników kwalifikacji.
Dokumenty wymagane przy rekrutacji na studia I stopnia w SGGW:
- Ankieta osobowa wraz z zaakceptowanym zdjęciem – wydruk, dostępny do pobrania jako plik PDF na koncie kandydata w IRK w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne” w sekcji „Dokumenty i dalsze kroki”. (należy okazać do wglądu dokument potwierdzający tożsamość przy osobistym składaniu dokumentów). Przed wydrukowaniem ankiety należy sprawdzić czy nie zawiera błędów oraz czy zawiera zdjęcie. Kandydat musi podpisać czytelnie wydrukowaną ankietę w prawym dolnym rogu w miejscu na podpis.
- Zgoda rodziców / opiekunów prawnych na podjęcie studiów przez osobę niepełnoletnią w SGGW – dokument jest wymagany w przypadku kandydatów niepełnoletnich. Dokument musi być poświadczony przez notariusza lub przez polską placówkę dyplomatyczno-konsularną, notariusz lub polski konsul poświadcza własnoręczność podpisów rodziców/opiekunów prawnych złożonych na dokumencie wzór dokumentu do pobrania
- Poświadczone przez SGGW: kopia świadectwa dojrzałości, aneks do świadectwa dojrzałości lub zaświadczenie o wynikach egzaminu maturalnego wydane przez okręgową komisję egzaminacyjną w przypadku, gdy dokumenty te potwierdzają wynik przedmiotu kwalifikacyjnego albo dyplom IB / dyplom EB / inne świadectwo uzyskane poza granicami RP, uprawniające do ubiegania się o przyjęcie na studia wyższe w państwie wydania, uznane w Polsce z mocy prawa lub na podstawie umowy międzynarodowej lub w drodze postępowania administracyjnego prowadzonego przez kuratora oświaty.
W przypadku gdy kandydat nie posiada jeszcze dyplomu IB powinien dostarczyć wydane przez szkołę zaświadczenie o zdaniu egzaminu maturalnego zawierające informacje o uzyskanych wynikach, a także pisemne oświadczenie kandydata o zobowiązaniu się do doręczenia oryginału świadectwa lub wydanego przez szkołę odpisu świadectwa w późniejszym, ustalonym przez komisję terminie – pod rygorem wydania przez komisję decyzji o odmowie przyjęcia w przypadku niedopełnienia zobowiązania (należy okazać do wglądu oryginały dokumentów). - Decyzja kuratora oświaty w sprawie uznania świadectwa uzyskanego poza granicami Polski za dokument potwierdzający wykształcenie średnie oraz uprawnienie do ubiegania się o przyjęcie na studia wyższe (dotyczy posiadaczy świadectw uzyskanych poza granicami Polski, które nie są uznane z mocy prawa lub na podstawie umów międzynarodowych).
- Poświadczenie świadectwa uzyskanego poza granicami RP w formie legalizacji lub apostille (dotyczy posiadaczy świadectw uzyskanych poza granicami Polski, które nie są uznane z mocy prawa lub na podstawie umów międzynarodowych).
- Zaświadczenie potwierdzające, iż uzyskane poza granicami Polski świadectwo uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia wyższe w państwie, w którego systemie edukacji zostało wydane. Zaświadczenie powinno być wydane przez szkołę lub instytucję edukacyjną, która wydała świadectwo, albo potwierdzone przez władze oświatowe państwa, na którego terytorium lub w którego systemie edukacji wydano świadectwo (dotyczy posiadaczy świadectw uzyskanych poza granicami Polski, które uznane są w drodze postępowania administracyjnego kuratora oświaty oraz może być wymagany dodatkowo dla świadectw uznanych z mocy prawa lub na podstawie umowy międzynarodowej).
- Kserokopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego, sprawdź listę honorowanych certyfikatów (należy okazać oryginał do wglądu).
- Oświadczenie o spełnianiu warunków do odbywania studiów na zasadach bez odpłatności (dotyczy kandydatów na studia stacjonarne w języku polskim, którzy posiadają uprawnienia do odbywania studiów na zasadach bez odpłatności, oświadczenie dostępne jest w Internetowej Rekrutacji Kandydatów, ścieżka: Moje konto -> Zgłoszenia rekrutacyjne -> Dokumenty i dalsze kroki).
- Dokumentu potwierdzający uprawnienia do podejmowania i odbywania studiów na zasadach bez odpłatności, sprawdź listę uprawniających dokumentów (dotyczy kandydatów na studia stacjonarne w języku polskim posiadających dokument uprawniający do odbywania studiów na zasadach bez odpłatności, dokument należy okazać do wglądu przy składaniu dokumentów).
- Ważny paszport lub inny dokument potwierdzający tożsamość kandydata (dokument należy okazać do wglądu przy składaniu dokumentów).
- Zaświadczenie lekarza medycyny pracy – wymagane jest od kandydatów zakwalifikowanym do przyjęcia na kierunki studiów, na które tego typu zaświadczenie jest wymagane. Skierowanie na badania udostępniane jest kandydatom, którym nadano status zakwalifikowany, w systemie IRK. Ścieżka: Moje konto -> Zgłoszenia rekrutacyjne -> Dokumenty i dalsze kroki. Kandydat zobowiązany będzie do złożenia zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do odbywania studiów w dziekanacie właściwego wydziału, w dniu rozpoczęcia zajęć.
- Oświadczenie o posiadaniu ubezpieczenia zdrowotnego na okres kształcenia w Polsce, np. polisy ubezpieczenia zdrowotnego lub Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Oświadczenie udostępniane jest kandydatom w systemie IRK. Ścieżka: Moje konto -> Zgłoszenia rekrutacyjne -> Dokumenty i dalsze kroki.
- Aktualna kolorowa fotografia na papierze, zgodna z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, w formacie 35 mm (szerokość) na 45 mm (wysokość) oraz taka sama fotografia cyfrowa dołączona do internetowego formularza rejestracyjnego, w rozdzielczości 500 x 625 pikseli.
- Dokument poświadczający polskie pochodzenie (jeśli kandydat posiada taki dokument, należy okazać oryginał do wglądu przy składaniu dokumentów).
- Dokument potwierdzający posiadanie numeru PESEL (dotyczy kandydatów, którym nadano taki numer w polskim urzędzie, dokument należy okazać do wglądu przy składaniu dokumentów).