Sekcja socjalna
Cel działania Sekcji Socjalnej
Sekcja Socjalna jest jednostką organizacyjną Uczelni, która prowadzi czynności związane z kompleksową obsługą działalności Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w tym również obsługę administracyjną Rektorskiej Komisji ds. Socjalnych. Obsługa prowadzona przez Sekcję Socjalną obejmuje zadania związane z przyznawaniem świadczeń z Funduszu, w tym pomocy finansowej (w formie bezzwrotnej oraz pożyczki), organizowaniem wypoczynku letniego i zimowego w kraju i za granicą dla dzieci, wyjazdów pracowników oraz emerytów i rencistów do ośrodków Uczelni (Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „Marymont”, Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy w Kociszewie), dofinansowaniem wypoczynku zorganizowanego we własnym zakresie pracowników – tzw. „wczasy pod gruszą”, zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz działalności kulturowo-oświatowej, paczek i bonów dla dzieci pracowników a także organizowaniem imprez społeczno-kulturalnych dla emerytów i rencistów.
ZASADY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW
Informujemy, że pracownicy Sekcji Socjalnej obsługują interesantów w dniach:
od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00 – 14.00 – dotyczy to również kontaktów realizowanych telefonicznie.
Piątek jest dniem pracy wewnętrznej i jest dniem wyłączonym z obsługi interesantów.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy bezpośrednio na adresy e-mail pracowników lub ss@sggw.edu.pl .
Dziękujemy za zrozumienie.
Rodzaje spraw
Informacje ogólne o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych
Świadczenie socjalne nie jest świadczeniem należnym, lecz uznaniowym, przyznawanym wyłącznie osobom spełniającym kryteria określone w ustawie o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych i Regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Osobami uprawnionymi do korzystania ze świadczeń socjalnych w Uczelni są pracownicy, emeryci i renciści SGGW, członkowie ich rodzin – dzieci do lat 18, a jeżeli kształcą się w szkole do ukończenia 25 roku życia (ksero legitymacji szkolnej). Urodzenia dziecka (pokrycie kosztów wyprawki – ksero aktu urodzenia) członków rodzin po zmarłych pracownikach, emerytach i rencistach SGGW, jeżeli pokryli koszty pogrzebu okazując odpowiednie dokumenty, byli na ich wyłącznym utrzymaniu.
Podstawą przyznawania świadczeń socjalnych finansowanych z Funduszu jest wniosek osoby uprawnionej wraz z wymaganą dokumentacją określona w Regulaminie oraz określonym przychodem przypadającym na osobę w gospodarstwie domowym w roku poprzedzającym składanie wniosków.
Wnioski o świadczenia socjalne winny być składane w Sekcji Socjalnej na odpowiednich drukach stanowiących załączniki do Regulaminu. Wszystkie druki powinny zawierać wymagane załączniki i być poprawnie wypełnione.
DRUKI NIEKOMPLETNE LUB Z BRAKUJĄCYMI ZAŁĄCZNIKAMI NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!
Świadczenia socjalne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie:
- dofinansowanie zajęć sportowo- rekreacyjnych oraz imprez kulturalnych,
- dofinansowanie pobytu w ośrodkach wypoczynkowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „Marymont”, Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy w Kociszewie),
- dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży,
- paczki i bony dla dzieci pracowników
- pomoc finansowa dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, materialnej i zdrowotnej oraz w związku z urodzeniem dziecka,
- pomoc finansowa dla osób dotkniętych zdarzeniami losowymi,
- pożyczki na remont mieszkania, zakup i wykup mieszkań oraz budowę domu
Wszystkie wnioski o świadczenia socjalne opiniowane są przez Komisję ds. socjalnych (w skład Komisji wchodzą delegowani przedstawiciele działających w Uczelni organizacji związków zawodowych).
Kwoty wolne od podatku dochodowego:
- zapomogi
- świadczenia (pieniężne i rzeczowe) otrzymywane przez emerytów i rencistów do wysokości nie przekraczającej w roku podatkowym kwoty 3000 zł
- wartość świadczeń pieniężnych i rzeczowych otrzymanych przez pracownika, łącznie do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 1000 zł.
Ważne informacje
Wnioski o dofinansowanie wypoczynku dla pracowników, dzieci, emerytów i rencistów składane są w Sekcji Socjalnej w dwóch terminach do:
- 31 maja – dla wniosków dotyczących wypoczynku zimowego
- 31 października – dla wniosków dotyczących wypoczynku letniego
Dofinansowanie do wydatków na imprezy kulturalne przysługuje 1 raz w roku. Musi być złożone do:
- 30 listopada