Przeciwdziałanie dyskryminacji
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, stosuje zasadę równego traktowania i zapewnia jej przestrzeganie uwzględniając obowiązujące w tym zakresie normy prawne w strategicznych wewnętrznych aktach normatywnych oraz poprzez wprowadzenie odpowiednich regulacji formalno-prawnych. Od 2019 roku podejmowane są celowe i systemowe działania w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania dyskryminacji. W SGGW powołane zostały współpracujące ze sobą podmioty ds. równego traktowania tj. Pełnomocnik Rektora ds. równego traktowania oraz Koordynatorzy ds. równego traktowania w Instytutach i Szkole Doktorskiej. Powołana została także Rektorska Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Przyjęto Standard Antydyskryminacyjny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wprowadzono Politykę równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji w SGGW oraz Plan Równości Płci na lata 2022-2025,. W strukturze SGGW utworzono nową jednostkę organizacyjną administracji centralnej pod nazwą – Sekretariat Rzecznika Dyscyplinarnego ds. Nauczycieli Akademickich, Rzecznika ds. Mobbingu i Pełnomocnika Rektora ds. Równego Traktowania.
Aktualności

Dyskryminacja i jej przeciwdziałanie-spotkanie informacyjno szkoleniowe dla osób pracujących w SGGW
Dyskryminacja i jej przeciwdziałanie-spotkanie informacyjno szkoleniowe dla osób SGGW W kwietniu i maju w SGGW odbywają się spotkania szkoleniowo-informacyjne dla osób pracujących w SGGW organizowane [...]
Podmioty ds. równego traktowania
Pełnomocnik Rektora ds. równego traktowania

dr hab. Emilia Paprzycka
prt@sggw.edu.pl
Do zadań Pełnomocnika Rektora ds. równego traktowania należy inicjowanie i koordynowanie działań systemowych na rzecz równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji, inicjowanie i koordynowanie na Uczelni działań prewencyjnych poprzez działania informacyjne i edukacyjne mające na celu podnoszenie kompetencji antydyskryminacyjnych całej społeczności akademickiej, opracowanie projektów regulacji dotyczących równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji w Uczelni oraz monitoring i ewaluacja działań antydyskryminacyjnych.
-
Rektorska komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji
Rektorska Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji, opiniuje wnioski, przygotowuje rekomendacje i procedury wynikające z wprowadzenia, wdrożenia i realizacji Polityki równego traktowania oraz opracowuje rekomendacje do zmiany w zakresie jej realizowania na podstawie ewaluacji. Podejmuje również działania w celu przeciwdziałania dyskryminacji zgodnie z procedurami przyjętymi w ramach Polityki równego traktowania.