Delegacje zagraniczne
Ograniczenia w ruchu lotniczym dla połączeń do i z Warszawa (Chopin) oraz Warszawa/Modlin.
25 kwietnia 2022 r. zostało opublikowane rozporządzenie:Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia ograniczeń w ruchu lotniczym.
Rozporządzenie, ze względu na przewidywany od 1 maja 2022 r. brak ciągłości zapewnienia służb żeglugi powietrznej w rejonie kontrolowanym TMA Warszawa, obejmującym Lotnisko Chopina w Warszawie oraz lotnisko Warszawa/Modlin, ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu lotniczego przy jednoczesnym zagwarantowaniu jak największej dostępności regularnych połączeń lotniczych.
Od 1 maja br. operacje lotnicze w rejonie kontrolowanym TMA Warszawa, obejmującym Lotnisko Chopina w Warszawie oraz Modlinie mogą być wykonywane od godz. 9.30 do 17.00 czasu lokalnego.
Komunikat biura TravelBank:
Uprzejmie informujemy, że w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 kwietnia br., dotyczącym ww. ograniczeń, na chwilę obecną linie lotnicze nie wprowadziły zmian w rozkładzie lotów, jak również zmian zasad zwrotu i/lub zmiany wystawionych biletów. Zmiana biletu na życzenie pasażera odbywa się zgodnie z zasadami określonymi w taryfie wystawionego biletu.

Informacje o aktualnych procedurach bezpieczeństwa i ograniczeniach w przekraczaniu granic stosowanych w poszczególnych krajach dostępne są m.in. na:
IATA International Air Transport Association;
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
a także na stronach internetowych ambasad, konsulatów.

Akty prawne
Przepisy regulujące kwestie związane z delegacjami zagranicznymi zawarte są w następujących dokumentach:
Składanie wniosków wyjazdowych:
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 6 Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dnia 09.04.2009r. w celu odbycia wyjazdu zagranicznego pracownik SGGW lub osoba niebędąca pracownikem SGGW, doktorant lub student zobowiązany jest do złożenia na min. 14 dni przed wyjazdem w Biurze Współpracy Międzynarodowej (ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa, bud 8, pok. 19) wniosku wyjazdowego na wyjazd zagraniczny.
Świadczenia:
Zakres i wysokość świadczeń, które mogą być przyznane wyjeżdżającym zależy od rodzaju i celu wyjazdu oraz od możliwości finansowych jednostki organizacyjnej SGGW.
Osobom, które wyjeżdżają w podróż służbową za granicę (np. w celu udziału w konferencjach naukowych, sympozjach, kongresach) przysługują: diety oraz sfinansowanie kosztów podróży, przejazdów i dojazdów, noclegów, opłat wizowych, ubezpieczenia, opłat związanych z udziałem w konferencjach, sympozjach i kongresach.
FAQ:
-
Od czego zacząć przygotowanie delegacji zagranicznej?
Przygotowanie wyjazdu zagranicznego należy rozpocząć od wypełnienia wniosku wyjazdowego. We wniosku powinny znaleźć się wszelkie informacje o miejscu i celu wyjazdu jak i o szacowanych kosztach. Wypełniony wniosek należy przedstawić do akceptacji Kierownikowi katedry i Dyrektorowi Instytutu.
-
Gdzie i w jakim terminie należy złożyć wniosek wyjazdowy?
Wniosek należy złożyć w Biurze Współpracy Międzynarodowej, ul. Nowoursynowska 166, bud. 8 pok. 19, wniosek może zostać przesłany w systemie EZD. Po weryfikacji wniosek zostanie przedstawiony do akceptacji Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej.
-
Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku?
Do wniosku należy załączyć zaproszenie lub w przypadku konferencji potwierdzenie rejestracji. W przypadku opłaty za uczestnictwo należy dołączyć fakturę, zarejestrowaną w systemie EZD, bądź dane do przelewu.
Kontakt:
-
Justyna Młynarska
telefon +48 (22)59 310 43
justyna_mlynarska@sggw.edu.pl
-
Dominika Zaremba
telefon +48 (22)59 310 44
dominika_zaremba@sggw.edu.pl