Współpraca międzynarodowa, konkretne korzyści – nowy punkt na mapie SGGW oficjalnie otwarty

Czerwcowe spotkanie Zespołu UNIgreen w SGGW pokazało, że idea europejskiego uniwersytetu nie jest już planem – to rzeczywistość, w której nasza uczelnia odgrywa ważną rolę. UNIgreen to partnerstwo, które daje wymierne efekty.
W poniedziałek, 30 czerwca 2025 r., w sali konferencyjnej Gmachu Biblioteki Głównej SGGW odbyło się spotkanie Zespołu UNIgreen, podczas którego podsumowano postępy, zaplanowano kolejne działania i przedstawiono bieżące wyzwania.
Jednym z głównych punktów spotkania było uroczyste otwarcie Biura UNIgreen na SGGW, które odbyło się w hallu Gmachu Biblioteki Głównej. Symbolicznemu odsłonięciu logotypu towarzyszyły przemówienia przedstawicieli władz uczelni i zespołu projektowego.
Dr hab. Marta Mendel, prof. SGGW, prorektor ds. umiędzynarodowienia, podkreśliła znaczenie udziału SGGW w sojuszu – UNIgreen daje nam realny wpływ na kształtowanie przyszłości europejskiego szkolnictwa wyższego. Dzięki temu projektowi rozwijamy wspólne programy studiów oraz wzmacniamy potencjał badawczy uczelni. To nie jest tylko współpraca formalna – to konkretne narzędzia, z których nasi studenci i pracownicy mogą korzystać już dziś – podkreślała prof. Mendel.
Głos zabrał także dr hab. Karol Chrobak, koordynator UNIgreen w SGGW, który zaznaczył – Otwarcie Biura UNIgreen to ważny krok organizacyjny, ale i symboliczny. To punkt, w którym wszystkie osoby zaangażowane w projekt mogą liczyć na wsparcie, informację i współpracę. Cieszy nas, że SGGW tak aktywnie włącza się w tworzenie tej europejskiej sieci. Wszystkich Państwa zapraszam do odwiedzania tego miejsca i włączania się we wspólną pracę na rzecz rozwoju – podsumował prof. Chrobak.
Wieczorem, w Domu Studenckim „Limba” odbył się bankiet dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację UNIgreen. Była to okazja do nieformalnych rozmów, zacieśniania relacji i integracji zespołu realizującego projekt o ponadnarodowym charakterze.
Spotkanie i towarzyszące mu wydarzenia były nie tylko merytorycznym podsumowaniem działań, ale także kolejnym etapem wzmacniania zaangażowania społeczności akademickiej SGGW w międzynarodowe partnerstwo, które przekłada się na konkretne możliwości rozwoju, wymiany doświadczeń i podnoszenia jakości kształcenia.