wizytówka

Krzysztof Szwejk

dr inż.

kier. działu/biura

  • Biuro Prasowe

Od 2004 roku rzecznik prasowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW).

Członek Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich “PRom” oraz Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (PSPR).

W latach 2002–2004 dyrektor Biura Informacji i Promocji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wcześniej doradca Prezesa ARiMR.

W Agencji opracował i wdrożył koncepcję utworzenia Biura Informacji i Promocji oraz kampanie promujące Politykę Rolną UE, system dopłat bezpośrednich w rolnictwie, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, program SAPARD oraz systemy rolniczych kredytów preferencyjnych. Biuro Informacji i Promocji prowadziło wymienione kampanie na terenie całego kraju.

Od 1990 do 2002 roku dziennikarz Telewizji Polskiej, kierownik Redakcji Rolnej w TVP1. Z badań OBOP, AGB i TVP wynika, że wówczas każdego tygodnia programy rolne oglądało 20 mln widzów.
Wprowadził na antenę telewizyjną 10 nowych programów – łącznie redakcja emitowała 15 tytułów. Był współautorem programów „Liderzy” i „Za czy Przeciw” dotyczącego procesów integracji z UE. Realizował programy o agrotechnice roślin, reportaże o tematyce rolnej, społecznej, ekologicznej i zagranicznej, w ramach cyklu „Z Polski”, „Eko-Echo”, „Rolnictwo na świecie” i „Proszę o odpowiedź”. Brał udział w realizacji programów o tematyce gospodarczej tj. „Wieści” i „Rondo”. Był wydawcą i reporterem codziennego programu „Agrobiznes”.