Jak wygląda studiowanie w SGGW? Kandydaci sprawdzili to osobiście. Relacja z Dnia Otwartego

Tłumy odwiedzających, rozmowy o studiowaniu i atmosfera pełna ekscytacji – tak wyglądał Dzień Otwarty w SGGW. Kandydaci na studentów mieli okazję zwiedzić kampus, dowiedzieć się wszystkiego o zasadach rekrutacji, możliwościach kształcenia i codziennym studenckim życiu.
Inauguracja Dnia Otwartego z prorektorem ds. dydaktyki
Dzień Otwarty otworzył prof. Jarosław Gołębiewski, prorektor ds. dydaktyki. Profesor opowiedział dlaczego warto wybrać SGGW, na jakich wydziałach można studiować, gdzie nasi studenci odbywają zagraniczne staże i praktyki. Podczas prezentacji prof. Jarosław Gołębiewski przybliżył również historię uczelni, jej misję oraz przyszłe plany rozwoju. SGGW to miejsce przyjazne studentom – miejsce stwarzające doskonałe warunki do życia i studiowania. To również miejsce odpowiedzialne społecznie, w którym prowadzone są zajęcia i badania, w takim zakresie aby absolwenci byli przygotowani do wejścia na rynek pracy i życia. – podkreślał Pan prorektor.
Rekrutacja bez tajemnic
Tuż po oficjalnym otwarciu głos zabrali pracownicy Biura Spraw Studenckich, którzy szczegółowo omówili zasady rekrutacji, wymagane dokumenty oraz kluczowe terminy. Przez cały Dzień Otwarty byli dostępni na swoim stoisku, odpowiadając na pytania i rozwiewając wszelkie wątpliwości kandydatów.
Indywidualizacja kształcenia – więcej możliwości dla studentów
Osoby poszukujące elastycznego podejścia do nauki mogły zapoznać się z ofertą Biura Doskonałości Dydaktycznej. Indywidualizacja procesu kształcenia pozwala studentom dostosować program studiów do własnych potrzeb i ambicji, zapewniając większą swobodę w zdobywaniu wiedzy.
Nowością w tegorocznej ofercie SGGW są trzy kierunki studiów. Po raz pierwszy maturzyści mogą aplikować na Informatics – studia stacjonarne pierwszego stopnia w języku angielskim. Dla absolwentów studiów licencjackich dostępny jest kierunek Food Science – Technology and Nutrition, prowadzony w języku angielskim na poziomie magisterskim. Natomiast Inżynieria Bezpieczeństwa to nowa propozycja studiów stacjonarnych pierwszego stopnia w języku polskim.
SGGW okiem studentów
Studenci dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką, praktykami oraz życiem w Domach Studenckich. „SGGW to nie tylko wykłady i egzaminy, ale także społeczność, w której można się rozwijać i nawiązywać przyjaźnie na całe życie” – opowiadała jedna z uczestniczek.
Jak wybrać właściwy kierunek?
Wybór studiów to jedno z najważniejszych życiowych decyzji, dlatego nie mogło zabraknąć spotkania z doradcą zawodowym. Kandydaci mieli możliwość skonsultowania swoich planów, poznania aktualnych trendów na rynku pracy i lepszego dopasowania kierunku do swoich zainteresowań oraz predyspozycji.
Równość i komfort dla wszystkich
SGGW to uczelnia otwarta dla każdego. O tym, jak ważne jest równe traktowanie, opowiadało Biuro Pełnomocnika ds. Równego Traktowania. Podkreślano, że uczelnia stawia na integrację i wsparcie dla wszystkich studentów, niezależnie od ich sytuacji życiowej czy zdrowotnej.
WePoint Welcome Day
Biuro Współpracy Międzynarodowej – WePoint zorganizowało dla zagranicznych studentów, którzy przebywają w SGGW w ramach programów wymiany akademickiej spotkanie informacyjne. Wydarzenie otworzyła dr hab. Marta Mendel, prof. SGGW, prorektor ds. umiędzynarodowienie, która powitała uczestników, a następnie opowiedziała o Sojuszu UNIgreen. Studenci mieli okazję dowiedzieć się o organizacjach studenckich SGGW – Samorządzie Studenckim i Erasmus Student Network, a także o oferowanym przez WePoint i Bibliotekę Główną SGGW wsparciu. Dodatkowo polscy studenci zaprezentowali swoim zagranicznym kolegom wybrane elementy polskiej kultury.
Podsumowanie
Dzień Otwarty SGGW to możliwość zdobyć praktyczne informacje z pierwszej ręki, prosto od studentów i wykładowców. To również okazja do zwiedzenia kampusu i sprawdzenia dojazdu, wszystko to może okazać się pomocne przy podejmowaniu decyzji o wyborze uczelni.
Na kolejny Dzień Otwarty zapraszamy w lipcu. Jeśli chcecie spotkać się z nami wcześniej, zapraszamy 7-8 marca na Warszawski Salon Maturzystów. Znajdziecie nas na stoisku nr 34 w hali EXPO XXI.
Relację z Dnia Otwartego dostępna na YouTube SGGW