V Międzynarodowa Konferencja Studentów Weterynarii

• Abstrakty

Termin nadsyłania abstraktów na 5th International Scientific Conference for Veterinary Students (11-12.05.2019) mija 22.03.2019* . Abstrakty powinny być napisane w języku angielskim i składać się z maksymalnie 500 słów. Zalecany font to Times New Roman rozmiar czcionki 12. Prosimy o użycie kursywy dla tytułu pracy. Tytuł oraz nazwisko i imię autorów powinny zostać wyśrodkowane, dodatkowo nazwiska autorów – pogrubione. Nazwisko i imię autora prezentującego pracę powinny zostać podkreślone. Prosimy o pozostawienie pustego wersu pomiędzy tytułem, a afiliacjami autorów.

* termin przedłużony do 31.03.2019

• Zakwaterowanie

Dla uczestników konferencji przewidziane jest zakwaterowanie ze śniadaniem w dwugwiazdkowym hotelu Atos, w pokojach dwuosobowych.
    Hotel zlokalizowany jest przy u. Mangalia 1. Na trasie Atos – SGGW kursuje autobus 148. Przystanek początkowy to MANGALIA 01, przystanek końcowy – SGGW-KLINIKA (na żądanie).

• Plan konferencji

Plan-konferencj1

Jeśli mają Państwo pytania czy wątpliwości, nasz zespół służy pomocą.

Prezes: Zuzanna Strzałkowska, tel. 664 866 247, mail: z.strzalkowska@gmail.com
    Vice-prezes: Katarzyna Urbańska, urb.katarzyna.97@gmail.com
    Sekretarz: Kinga Trela,  tel. 570 870 595, mail: kingatrela787@gmail.com

• Opłaty

Opłaty wynoszą:
    325 zł przed 22 marca
    475 zł po 22 marca

Opłata konferencyjna pokrywa koszty:
    – udziału w sesjach naukowych
    – materiałów konferencyjnych
    – zakwaterowania (2 dni)
    – uroczystej kolacji (sobota, 11.05.2019)
    – cateringu podczas przerw kawowych i lunchów

Prosimy o umieszczenie poniższych informacji w tytule podczas dokonywania przelewów:
    – imię i nazwisko
    – nazwa uniwersytetu
    – numer  507-20-400302-R00046-99.

Poniżej dane do dokonania przelewu:
    WARSAW UNIVERSITY OF LIFE SCIENCES
    Nowoursynowska 166
    02-787 Warsaw
    NIP: 525-000-74-25

Numer konta: 24 1240 6003 1111 0000 4947 5863

• Patroni

Bez naszych patronów nasze wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i umożliwienie szerzenia wiedzy weterynaryjnej między uczelniami na terenie Europy.

laboklin_stopka
    Laboklin to uznane weterynaryjne laboratorium diagnostyczne.

logowet
    Polskie Towarzystwo Hipiatryczne to stowarzyszenie lekarzy hipiatrów, którego działanie skupia się na propagowaniu wiedzy z zakresu chorób koni wśród lekarzy praktyków poprzez organizowanie dorocznych konferencji naukowych, seminariów i spotkań
    praktycznych.

cropped-FB-KNOW-copy2_1600x200

KNOW to konsorcjum naukowe, które skupia wiodące krajowe jednostki naukowe w dziedzinie weterynarii: Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie, Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu, Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie oraz Państwowy Instytut Weterynarii – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach. KNOW swoje cele ( rozwój młodej kadry naukowej, zintegrowana szkoła doktorancka i rozwój potencjału badawczego) realizuje poprzez wspólne projekty, konferencje i wydawnictwa naukowe i popularno-naukowe) oraz aktywność dydaktyczną (wykłady i seminaria, studia podyplomowe, konferencje, itp.).

logo
    Edra Urban & Partner to lider wydawnictw medycznych w Polsce. To właśnie Edra publikuje szczególnie cenne dla lekarzy weterynarii pozycje takie jak Chirurgia małych zwierząt T.W. Fossum czy  Choroby wewnętrzne małych zwierząt R.W.Nelsona i  C.G.Couto.

logo_draminski_usg_pl
    Dramiński to znana na całym świecie polska firma produkująca specjalistyczne urządzenia dla medycyny, hodowli i weterynarii.

brand
    Eukanuba to producent karm weterynaryjnych dla zwierząt towarzyszących, który współpracuje z wieloma  znanymi i zaufanymi psimi organizacjami takimi, jak Federation Cynologique Internationale.

• Wyniki

Zespół Koła Naukowego Medyków Weterynaryjnych ma nadzieję, że ostatni weekend był dla wszystkich uczestników miłym doświadczeniem i okazją do zawiązania nowych znajomości. Dziękujemy Wam za trud włożony w przygotowanie prac i za to, że mogliśmy się nauczyć od Was czegoś nowego – od każdego z Was. Wyróżnionym i zwycięzcom w swoich kategoriach serdecznie gratulujemy.

Sesja FARM ANIMALS
    Nagroda główna: MaryAnne Sciberras, M. Pipova  z uniwersytetu w Koszycach (Słowacja) za pracę pt “Resistance of E.coli isolates from broiler chickens to selected antibiotics”
    Wyróżnienie: Dominika Sobucka, prof. T. Stefaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za pracę pt “The utilization of blood immunoglobulin and acute phase proteins measurement in the monitoring of health of beef calves in extensive livestock production”
    Nagroda specjalna Polskiego Towarzystwa Hipiatrycznego: Veronika Gladyshko , L. Kladnytska z Uniwersytetu w Kijowie (Ukraina) za pracę pt “An influence of autonomic nervous system on behavioral reactions of the horses during trainings in equestrian sport”