22 czerwca, 2026
110 lat ogrodnictwa w SGGW. Jubileuszowa konferencja o tradycji, nauce i odpowiedzialności
Historia, osiągnięcia i wyzwania współczesnego ogrodnictwa były tematem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ziemia. Roślina. Odpowiedzialność. 110 lat ogrodnictwa w SGGW”, która odbyła się 19-20 czerwca 2026 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Konferencja zgromadziła przedstawicieli środowiska naukowego, praktyków oraz partnerów branżowych, dając okazję do uczczenia jubileuszu 110-lecia nauczania ogrodnictwa w SGGW oraz refleksji nad przyszłością tej dyscypliny.